Veliki uspjeh širokobrijeških mažoretkinja na Europskom prvenstvu u Francuskoj

0

siroki_mazoretkinjeŠiroki Brijeg – Na 14. Europskom prvenstvu održanom od 31. kolovoza do 3. rujna u Francuskoj (Mazamet) mažoretkinje „Široki" ostvarile svoj povijesni uspjeh – osvojile su četiri medalje, dvije zlatne i dvije brončane, te samim tim postali tim koji je osvojio najviše medalja na Europskom prvenstvu.

Zlatne medalje i titulu europskih prvakinja za širokobriješke mažoretkinje osvojile su: u kategoriji duo štap seniorke Ivona Šušak i Jelena Brkić, te u kategoriji duo štap juniorke Lea Ledić i Iva Damjanović. Brončane medalje osvojile su u kategoriji duo pom pon Mia Škegro i Katarina Šakota. Kadetski sastav širokobrijeških mažoretkinja osvojio je također brončanu medalju u kategoriji formacije pom pon. Seniorke su u kategoriji pom pon osvojile 6. mjesto, a u kategoriji štap Širokobriježankama je zamalo izmaknulo brončano odličje, te su na kraju ipak bile četvrte.