SAZNAJ VIŠE




Home Sport ŠIROKI I VALPOVO NAJBOLJI NA TURNIRU U ZAGREBU
ŠIROKI I VALPOVO NAJBOLJI NA TURNIRU U ZAGREBU

ŠIROKI I VALPOVO NAJBOLJI NA TURNIRU U ZAGREBU

0

Turnir u organizaciji Zagreb Crobenza za igrače rođene 1997. godine završen je pobjedom košarkaša Širokog koji su u finalu nadigrali Valpovo 43:26. Gosti iz BiH dominirali su većinom utakmice i praktički sve što su Valpovčani uspjeli napraviti bilo je kad su se u trećoj četvrtini približili na pet poena zaostatka.

ljubo_zadro_sirokiŠto se tiče ranijih susreta, u polufinalu je Široki svladao Dubravu s 33:28, dok je Valpovo pobijedilo Zagreb Crobenz s tijesnih 55:54. Peto mjesto na turniru pobjedom nad Draženom Petrovićem iz Šibenika s 51:37 osvojila je Cedevita, a Zagrebaši su do trećeg mjesta s 51:37 došli protiv Dubrave.

Najboljim igračem turnira proglašen je Ljubo Zadro iz Širokog, dok je najbolji strijelac Zvonimir Blažević iz Valpova (ukupno 78 poena uz prosjek od 24,5p po utakmici).

 

kk_siroki_malciPolufinalne utakmice

KK ZAGREB CROBENZ – KK VALPOVO 54:55 (15:13, 12:10, 11:12, 2:3)
KK ZAGREB CROBENZ: Domijan, Mandić 5, Matković, Janečić, Penava, Suknaić 8, Barić 4, Čep 8, Barčanec 5, Novosel, Maurer 4, Milković 2, Palaić 6, Karamarko, Markočić 2, Tomašković 10.
KK VALPOVO: Mikulić, Medved 6, Cerjak 8, Marenjak, Fuis 9, Blažević 22, Cvenić, Bakaran, Barišić 10.

KK DUBRAVA – KK ŠIROKI 28:33 (7:12, 3:15, 4:4, 14:2)
KK DUBRAVA: Teskera, Filić Paško 2, Perić, Filić Nikola 12, Matić 5, Miličević 3, Solić, Gašpar, Kokolić 2, Mikulić, Horvat, Rebić 2, Beneta D., Beneta J.
KK ŠIROKI PRIMA PIVO: Tolj 3, Kvesić, Misir I., Zadro 8, Bender, Galić, Bošnjak 6, Zelenika 2, Barać, Šušak 6, Misir A., Karačić 8.

Utakmica za 5. mjesto

KK CEDEVITA – KK D. PETROVIĆ 51:37 (14:18, 15:3, 14:9, 8:7)
KK CEDEVITA: Knez 8, Tomić, Šarić 6, Kaliterna 8, Bradač, Savić, Poljenčić 1, Bekavac 2, Žužul 12, Mikšić 8, Rezo 2, Klobučarević 2. KK D. PETROVIĆ: Lučev, Bilalović 11, Gulam 1, Jurić, Bačić 1, Lambaša, Gović 18, Junaković 2, Paić 2, Brnada 2, Mršić.

Utakmica za 3. mjesto

KK ZAGREB CROBENZ – KK DUBRAVA 54:39 (16:12, 14:6, 12:10, 12:11)
KK ZAGREB CROBENZ: Domijan 3, Mandić 8, Matković 2, Janečić, Penava 3, Suknaić 2, Barić, Čep 2, Barčanec, Novosel 2, Maurer 8, Milković 4, Palaić 2, Karamarko 1, Markočić 2, Tomašković 15.

KK DUBRAVA: Teskera, Filić Paško, Perić, Filić Nikola 28, Matić 2, Miličević 3, Solić, Gašpar, Kokolić 3, Mikulić, Horvat 3, Rebić, Beneta D., Beneta J.

Utakmica za 1. mjesto

KK ŠIROKI – KK VALPOVO 26:43 (9:8, 3:15, 10:7, 4:14)
KK ŠIROKI PRIMA PIVO: Tolj 2, Kvesić 2, Misir I., Zadro 7, Bender 4, Galić 2, Bošnjak, Zelenika, Barać 2, Šušak 2, Misir A. 4, Karačić 17.
KK VALPOVO: Mikulić, Medved 2, Cerjak, Marenjak, Fuis 4, Blažević 16, Cvenić, Bakaran 3, Barišić 1.

 

KONAČNI POREDAK:
1. KK ŠIROKI
2. KK VALPOVO
3. KK ZAGREB CROBENZ
4. KK DUBRAVA
5. KK CEDEVITA
6. KK DRAŽEN PETROVIĆ ŠIBENIK

Lista stijelaca:
1. Zvonimir Blažević (Valpovo) – 78p (23/ut.)
2. Nikola Filić (Dubrava) – 49p (12,2/ut.)
3. Marko Tomašković (Zagreb) – 43p (10,8/ut.)
4. Karlo Mikšić (Cedevita) – 28p (9,3/ut.)
5. Ljubo Zadro (Široki) – 36p (9/ut.)

 

www.kosarka.hr